CO JSEM DNES SNĚDLA / MOJE RUTINA

30.04.2019

Včera mi přišla otázka, jestli se i já stravuji podle svého jídelníčku, který vytvářím pro druhé.  A odpověď je ano :-) Jídla a množství už znám ale tak dobře, že si nepotřebuji nic vážit a vím, kolik jídla moje tělo za den potřebuje. 

Jak vlastně vypadá moje každodenní rutina, jak často jím a jaké jídla jím nejraději, abych si udržela hezkou, fit postavu a hlavně byla zdravá? Pokusím se Vám popsat, jak vypadá můj den (jídlo a cvičení). 

Každé ráno vstávám hodně brzy, většinou v 6:00. Jako první jdu vždy do kuchyně a udělám si sklenici s vodou, k tomu si dám chlorelu a detox od Ladylab. Chlorela je něco úžasného. Vždy jsem měla potíže s bolestmi břicha, byla jsem věčně nafouklá, ale od té doby, co chlorelu každé ráno beru,, už asi půl roku v kuse,, je všechno pryč. 

Snídaně je moje nejoblíbenější jídlo z celého dne. Většinou snídám vejce, nebo zdravou kaši z mojí kuchřky.  Kolem 9 hodiny si dám nějakou svačinku, jogurt s ovocem, nebo něco menšího. Snažím se, abych měla po celý den stravu vyváženou, takže na svačinku si dám např. ráno sacharidy/ bílkoviny a odpoledne to vyměním tak, abych neměla na každou svačinu, oběd a další svačinu jen samé sacharidy. Pro mě je hodně důležité jídt od prvního jídla každé 2-3 hodiny. 

Na oběd se snažím mít větší jídlo a hlavě dbám na to, aby oběd obsahoval nějaké maso. Maso je výborný zdroj bílkovin. Na oběd se nebojím dát si větší přílohu, např. těstoviny nebo gnochi...mám taky spoustu receptů na teplé jídla, které moje jídelníčky obsahují. 

Skoro každé odpoledne chodím do fitka, takže po každém cvičení si dávám protein. Vždy ho dávám do 20 minut po cvičení. Protein mě krásně nasytí a do 1 hodiny si dám normální jídlo. 

Večeře - než jsem se začala správně orientovat ve výživě, večeře pro mě byla vždycky takové to nejmenší jídlo. Jedla jsem obvykle jen zeleninu s plátkem chleba, nebo něco malého. Potom jsem zjistila, že je to blbost, protože po cvičení potřebuje tělo dodat energii a hlavně kvalitní stravu, která obsahuje bílkoviny. Takže na večeři se snažím vymyslet něco s masem, nebo bílkovinový chleba se šunkou.  

Takto vypadá můj den, když si jídlo fakt hlídám, většinou jsou ale dny, kdy si prostě dám kousek čokolády, popcorn, nebo zmrzlinu (ne každý den). Pokud ale dodržuji celý den stravu, nevidím problém v tom si dát pružek čokolády, nebo skleničku vína. Můj styl stravování je 80/20 - je to styl stravování, který vám vydrži celý život. Nejsem zastánce diet, detoxů atd.. tyto diety vám vydrží měsíc, začnete jíst a přiberete ještě jednou tolik :-) Hlavní je poslouchat své tělo, pokud máte hlad, kručí vám v bříšku, tak se prostě najezte. Hlavně nehladovět! 

Mějte krásný den,

<3