Vše o vlasech / jak pečuji o své vlasy

27.08.2019

Psali jste mi spoustu otázek ohledně mých vlasů, tak bych se s vámi ráda podělila o mou péči a kosmetiku, kterou na vlasy používám a o tipech, jak na dlouhé a zdravé vlásky.

Vlasy jsou pro mě velice důležité, a proto se o ně snažím starat, i když mám geneticky husté a pevné vlasy. Mnoho z vás mi psalo, zda jsem měla vždy, tak dlouhé vlasy a jestli se stříhám. Vlásky jsem měla od malička krátké, měla jsem i mikádo a v dospívání jsem měla vlasy po prsa, nechala jsem si je narůst asi až v prváku a od té doby nechávám vždy zastřihnout jen konečky.

Hodně dlouho jsem se bála s vlasy cokoliv dělat, ale před třemi lety jsem se rozhodla je poprvé nabarvit na tmavší hnědou, kterou jsem potom stáhla na blond :D poté zase obarvila na hnědo a tak pořád dokola.. teď jsem se rozhodla na vlasy nesahat a nechat si svou vlastní hnědou barvu :-) 

Hodně dlouho jsem používala šampony a veškerou kosmetiku z drogérie (syos, loreal), ale přišlo mi, že mé vlasy nemají žádný lesk, tak jsem přešla na profesionální kosmetiku wella a jsem si ní naprosto spokojená. Kosmetiku mi doporučila moje kadeřnice z důvodu, že šampon i kondicionér jde objednat v 1l nádobách a já proto nemusím lítat každé 3 týdny do obchodu pro vlasovou kosmetiku.  Kosmetika je sice o něco dražší, ale není to nic hrozného. Po této kosmetice vidím, že jsou vlasy krásně vyživené, mají lesk a dobře se rozčesávají. 

Používám konkrétně tyto produkty : 

Vlasy si myju každý druhý, nebo třetí den a po umytí vždy nanesu olejíček, který je úplně ůžasný a já se do něj zamilovala. Jedná se o olejíček od - orofluido. Dá se objednat na notinu. Tento olejíček už jsem kupovala po několikáté, ale teď jsem chtěla změnu a koupila jsem si o něco dražší a kvalitnější produkty od gisou, který vlastní Negin Mirsaleh. Má totiž nádherné vlasy, i když si je neustále nechává nějak upravovat. Koupila jsem si olejíček, který tak nádherně voní, že jsem k němu musela začít používat i gisou parfém do vlasů, ve kterém je přidaný med (tak jako v oleji), který pečuje o vlasy. 

Jedná se o tyto produkty: 


Třikrát do týdne taky nanesu mléko od Davines - jedna z mých nejoblíbenějších značek (je opravdu kvalitní). Vlásky se mi přestaly lámat a mléko je vždy vyživí. Objednat můžete na oficiálních stránkách, nebo na notinu. 


Důležité je pro mě také péče před žehlením, či fénováním. Vždy nanáším sprej heat protect od welly. Vlasy si kulmuju a žehlím tak 2x-3x do týdne. Používám žehličku i kulmu od rowenty už několik let a nevyměnila bych tyto protukty za nic ! Bohužel mám hodně těžké vlasy, takže mi natočené vlasy moc dlouho nevydrží. Takže pokud máte nějaké tipy na produkty ohledně výdrže účesů, tak mi dejte vědět :-) 


Na závěr bych chtěla zmínit to, že je důležité ne jenom to, jak se o vlasy staráte z venku, ale také zevnitř. Je důležité jíst kvalitní potraviny, doplnit vitamíny, pít hodně vody atd... používám také známý collagen, konkrétně od mojkolagen.sk, je chutný a opravdu funguje. Po tří měsíční kůře mi vlasy porostly o cca 5-10 cm a je také výborný na pleť.